ספרינקלרים - תחזוקה מערכות כיבוי אש

ספרינקלרים

שמירה על בטיחות הבית והמשרד עשויה להציל חיים. שריפות הן תופעה בלתי צפויה בדרך כלל. נכון, ניתן וצריך למנוע התלקחות של שריפה על ידי תשומת לב ושמירה על כללי מניעת שריפות, אבל שריפה יכולה להתלקח גם בשל קצר חשמלי או טעות אנוש פשוטה. כדי בכל זאת לשמור על בטיחות הדיירים או העובדים במשרד, וכדי למנוע נזקים לבית או למשרד, מומלץ להתקין מערכת ספרינקלרים יבשה או רטובה, בהתאם לצורך, שתגן על חיי אדם ועל ציוד יקר ערך במצב של התפתחות שריפה.

מהי מערכת ספרינקלרים וכיצד היא פועלת?

מערכת ספרינקלרים נמנית הלכה למעשה על מערכות כיבוי אש שונות המותקנות בבתים או בבתי עסק. מטרתה – כיבוי שריפות באופן מיידי, יעיל ומקומי. מערכת ספרינקלרים מורכבת מצנרת מים ייעודית אשר בתוכה נמצאים מים בלחץ גבוה באופן קבוע. הצנרת בדרך כלל מותקנת מאחורי הקירות והיא בלתי נראית. הצינורות מחוברים למתזי מים (הם הספרינקלרים עצמם), המותקנים מאחורי שסתומי זכוכית המתנפצים בעת המגע עם טמפרטורה גבוהה. ברגע שהשסתומים מתנפצים, המים האצורים בצנרת בוקעים בלחץ גבוה מאד כך שהם מכבים את השריפה הנקודתית באופן מהיר.

מדוע להתקין דווקא מערכות כיבוי אש של ספרינקלרים?

מערכת ספרינלקרים עובדת באופן הזה שכל מתז מים עומד בפני עצמו, דהיינו, במקרה שרק אחד מהספרינקלרים נחשף למקור חום גבוה, רק הוא- והוא בלבד, מתנפץ ומתחיל לפעול. שאר הספרינקלרים אינם מתנפצים במידה ולא נחשפו לחום. כך למעשה מתאפשר טיפול נקודתי בשריפה קטנה ומקומית, עוד לפני שהאש מתפשטת. באופן הזה, גם נמנע נזק רק לציוד יקר שעלול להתקלקל בעת המגע עם מים.

מערכת ספרינקלרים היא גם חסכונית כיוון שברגע שאחד המתזים מתנפץ, לא ניתן להשתמש בו שנית ויש להחליפו. לכן, כאשר הפגיעה נקודתית ונוצר שימוש בספרינקלר אחד, אפשר להחליף רק אותו ולא את המערכת כולה.

כיצד מתקינים מערכת ספרינקלרים?

ראשית, חשוב לדעת כי קיימים סוגים שונים של מערכות ספרינקלרים. ישנן מערכות ספרינקלרים רטובות או יבשות, מערכות מתזים להצפה, מערכות כיבוי בקצף, מערכותPre Action  ועוד. כל מערכת מתאימה לסוגים אחרים של חללים ושל מקומות. מערכת מתזים יבשה למשל תתאים למקום שיש בו ציוד יקר ערך אשר עלול להיהרס מגע עם מים. היא גם בדרך כלל תהיה יקרה יותר. בנוסף דרכי תחזוקה של מערכות ספרינקלרים שונות, גם הן שונות. לכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה העוסק בתחום מכירת והתקנת מערכות לכיבוי אש, ובכללן מערכות ספרינקלרים- על המגוון הקיים בהן. כמו כן, איש מקצוע מנוסה זה יוכל להעניק לכם הכוונה על אמצעים נוספים של כיבוי אש – כמו למשל שירותי ניקיון ארובות מקצועי ועוד. אדם מקצועי יעניק לכם ייעוץ בהתאם לצרכים שלכם ויתקין עבורכם את המערכת המתאימה והבטוחה ביותר עבורכם. פנו אלינו עוד היום כדי לשמוע על מערכות  לכיבוי אש, בתוכן מערכות ספרינקלרים, אשר יסייעו לכם בשעת חירום. כל מערכות הכיבוי שלנו עומדות בתקנים הישראלים ב- התקנה ואמריקאים ב- תחזוקה.  

 

לקבלת ייעוץ חינם בנוגע להתקנת מערכות ספרינקלרים של חברת פייר סייפטי חייגו  : 09-8618625

אהבתם?