ספרינקלרים

ספרינקלרים

סוגי מערכות ספרינקלרים

מערכות מתזים רטובות 

מערכות Pre Action 

מערכות מתזים יבשות 

מערכות מתזים להצפה

מערכות כיבוי בקצף 

למה ספרינקלרים?

מערכת ספרינקלרים היא למעשה מערכת המיועדת לטיפול מקומי ומהיר בשריפות המורכבת מכמה מרכיבים. המרכיב הראשון הוא צנרת מים ייעודית אשר מכילה מים המצויים בלחץ גבוה באופן קבוע.במרבית המקרים צנרת זו מותקנת מאחורי התקרות והקירות ועל כן היא אינה גלויה לעין. החלק השני במערכת זו הוא הספרינקלרים עצמם, או בעברית – מתזים. במתזים מותקנים שסתומי זכוכית. שסתומים אלו הם רגישי חום

ספרינלקר - סוגי ספרינקלרים

ותפקידם הוא למעשה להתנפץ כאשר הם נחשפים לטמפרטורה גבוהה. כאשר הם מתנפצים המים שבתוך הצנרת בוקעים מתוך הספרינקלר בלחץ אדיר על מנת לכבות את השריפה במהירות האפשרית.

 

היתרון במערכת שכזו הוא בכך שרק כאשר ספרינקלר ספציפי נחשף למקור חום גבוה, אז הוא ורק הוא מתחיל לפעול. כלומר שריפה קטנה ומקומית לא תפעיל את כל מערכת הספרינקלרים אלא רק את אותם אלו אשר נחשפו באופן ישיר לחום בטמפרטורה גבוהה במיוחד אשר יש בה כדי להעיד על כך שאכן פרצה שריפה.

חשוב להבין כי גם התזת מים גורמת, באופן טבעי לנזק מסויים ועל כן היכולת של כל ספרינקלר לפעול באופן עצמאי היא חשובה מאוד, ממזערת את הנזק אשר עלול להגרם כתוצאה מהצפה של מים ומעניקה טיפול מקומי ואפקטיבי לשריפה.

החסרון, לכאורה, של הספרינקלר הוא בכך שלאחר התנפצותו של אותו שסתום זכוכית אשר מונע מהמים לפרוץ מתוכו, לא ניתן למעשה להשתמש בו שוב ונדרש להחליף את אותו הספרינקלר.

 

היתרון בספרינקלרים על פני אמצעי כיבוי אחרים

ובכן, היתרון הראשון הוא בכך שהספרינקלרים מגיבים באופן אוטומטי. כלומר, כאשר פורצת שריפה הם אינם נדרשים לתפעול ידני או למתן הוראה או אישור. בעובדה זו טמון היתרון של מענה מהיר במיוחד לכל שריפה. בנוסף, פעמים רבות שריפות פורצות במקומות אשר אינם מאויישים במרבית שעות היום או אפילו בשעות שבהן העסק כלל אינו פעיל. מטפים הם פתרון לא רע בכלל, אך כאשר אין מי שיתפעל אותם יעילותם משתווה לקליפת השום.

 

הפרחת מיתוסים בנושא ספרינקלרים

הספרינקלר יכול לפעול גם אם אין שריפה – מקרים שבהם הספרינקלר התחיל לפעול ללא סיבה הם נדירים במיוחד. האם יצא לכם לשמוע ממקור ראשון על מישהו שבבית העסק שלו ספרינקלר פעל ללא סיבה? ככל הנראה שלא. תופעה זו שמורה בעיקר לסרטים ועליהם אנו לא סומכים בכל הקשור לבטיחות שלנו.

 

גם עשן סיגריה יכול להפעיל ספרינקלר – מנגנון ההפעלה של הספרינקלר מבוסס על שסתום זכוכית אשר מאפשר את זריממתם של המים מתוכו רק במקרה של חשיפה ישירה למקור חום גבוה במיוחד. לא מדובר כאן בגלאי עשן אלא במערכת המיועדת לספק מענה במקרה של שריפה ותכנונה נעשה בהתאם. העישון אולי פוגע בבריאות, אך בכל הקשור לספרינקלר – אין לכם כל סיבה לדאגה

 

התקנת ספרינקלרים

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כבר עכשיו להתקנת ספרינקלרים. ההתקנה נעשית על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון רב בהתקנת מערכות כיבוי בכלל וספרינקלרים בפרט. אם ברצונכם להיות בטוחים כי מערכת הספרינקלרים תתן את המענה הטוב ביותר ברגע האמת, אל תחכו עד שחלילה כבר יהיה מאוחר מידי. צרו עמנו קשר עכשיו.

אהבתם?