מערכות מתזים יבשות

מערכות מתזים יבשות

מערכות המתזים האוטומטיים הינן מערכות אשר מיועדות לפעול באופן אוטומטי בעת שריפה על מנת לתת מענה מהיר לשריפה - לכבותה במהירות האפשרית, טרם התפשטה, למנוע התפשטות נוספת של האש וכל זאת ללא צורך במגע יד אדם , כלומר – גם במבנים בלתי מאוישים, גם כאשר התגובה האנושית הינה איטית מן הרצוי.

גם בתחום המתזים ישנן התפתחויות טכנולוגיות מהירות . חברת פייר סייפטי מציעה שלל פתרונות המתאימים לכל מצב והצועדים יד ביד עם כל ההתפתחוויות הטכנולוגיות האחרונות בתחום.

מהן מערכות מתזים יבשות?

בניגוד למערכות המתזים הרטובות , להן צנרת ובה מים בלחץ גבוה כל העת ,מערכות המתזים היבשות הינן מערכות כיבוי אוטומטיות המכילות בצנרת שלהן אוויר דחוס , גז מיוחד או אבקה יבשה. מטרתו של השימוש באוויר הדחוס , בגז המיוחד או באבקה היבשה הינם מניעת קיפאון מים בצנרת המערכת (כאשר במערכת המתזים הרטובה הצנרת מלאה במים וגילוי וכיבוי השריפה מבוססים ישירות על לחץ המים בצנרת) באזורים או מקומות בהם הטמפרטורה נמוכה במיוחד , למשל באזורים החשופים לפגעי מזג אוויר , באזורים קרים ועוד. במערכת זו , המים יוזרמו רק בשעת שריפה.

מערכות כיבוי אש בגז

בדומה למתרחש מערכות רטובות של מתזים , לחץ הגז בצנרת (בין אם אוויר , גז דחוס או אבקה) יורד בעת פריצה של מתז. לאינדיקציה זו המתקבלת מן המערכת מתווסף גלאי עשן אחד או גלאים רבים לעשן בחללים. רק כאשר הגילוי מגיע משתי המערכות , תופעל משאבת מים המזרימה מים לכיוון המתז הפרוץ או המתזים הפרוצים לצורך כיבויה של האש. לאחר מכן , בדומה למתרחש במערכת מתזים רטובה, גלאים חשמליים המזהים זרימת מים יהיו אחראיים על התרעה למוקד מקומי ו/ או תחנת כיבוי אש.

 

למעבר למידע אודות כל סוגי הספרינקלרים ושימושים לחצו

 

מערכות מתזים יבשות מול מערכות מתזים רטובות

יש לקחת בחשבון כי מערכות מתזים יבשות הינן מורכבות ויקרות יותר ממערכות מתזים רטובות. נהוג להשתמש במערכות אלו , בין היתר , גם באזורים רגישים לנזקי מים כגון חדרי וחוות שרתים , חדרי מחשבים , חדרי קירור ועוד. כמו כן , גם בדירות יוקרה ובמיוחד כאלו המכילות פריטים יקרים במיוחד נפוץ השימוש במערכות מתזים יבשות.

למידע נוסף אודות מערכות כיבוי אש בגז 

לפרטים נוספים אודות מערכות מתזים יבשות של חברת פייר סייפטי חייגו : 09-8618625

אהבתם?