מערכות מתזים רטובות

מערכות מתזים רטובות

מערכת מתזים הנמצאת כל זמן נתון תחת לחץ מים של 100 psi מכבה או מגדרת אש נקודתית מתז נפתח בשטח ספציפי שבו יש חום מעל 68 מעלות או אש גלויה. מערכת מתזים זו נמצאת ברב האתרים.

ייעודן של מערכות מתזים רטובות פרי אקשן, הוא התקנה באיזורים המכילים אלמנטים רגישים במיוחד שבהם לא היינו רוצים להתקל בפריצה בלתי מבוקרת של מים. מערכות אלו מחוברות באופן ישיר אל מערכת גילוי האש בבית או בעסק ובמקרה שבו פורצת שריפה נוצרת התרעה על ירידה בלחץ האוויר במערכת ורק לאחר התרעה על עשן יפתח הברז החשמלי של המערכת ותחל פעולת הכיבוי בעזרת מים.

הרעיון במערכת זו הוא ליצור ווידוא כפול לגבי פריצת שריפה והורדה ניכרת של הסיכוי שהמערכת תחל לפעול ללא צורך אמיתי. מערכות אלו מותקנות בעיקר בחדרי תקשורת, חדרי שרתים או חדרי מחשב. הסעיב לכך היא כי רכיבים המצויים בחדרים אלו הם רגישים לחשיפה ישירה אל מים ועל כן לפני שמערכות מתזים רטובות מתחילות בפעולת הכיבוי היינו רוצים לוודא בכל מאת האחוזים כי אכן מדובר במצב אמת ולמנוע בכל מחיר הפעלת שווא של המערכת.

מערכת הפרה אקשן מתחילה את פעולתה רק לאחר ביצוע סנכרון ביו שני גלאים שונים אשר מיועדים להתריע על אש או עשן תוך התייחסות ישירה לטמפרטורה שבחדר. אם הפרמטרים הללו התגלו רק על ידי גלאי אחד או לחלופין התגלה רק אחד מתוכם על ידי שני גלאים שונים המערכת לא תחל את פעולתה.

התקנת מערכות מתזים רטובות pre action

הרעיון העומד מאחורי מערכות מתזים רטובות המבוססות על אלמנט הפרה אקשן טומנות בחובן רעיון פשוט אך ללא צל של ספק גאוני. מערכות אלו מיועדות לספק הגנה אופטימלית ויעילה במיוחד בעת שריפה אך מנגד נוקטות באמצעי בטיחות מקסימליים על מנת לוודא כי המערכת מתחילה לפעול לשווא.

 

למידע אודות ספרינקלים תוצרת pre action לחצו כאן.

המומחים במערכות כיבוי פרה אקשן

מתעניינים בהצקנת מערכות מתזים רטובות? מחפשים מומחים אמיתיים, בעלי ניסיון בתחום בטיחות האש אשר יוכלו לספק לכם שירות מקצועי ואיכותי? אנו מזמינים אתכם ליצור קשר כבר עכשיו עם פייר סייפטי, החברה המובילה בישראל בתחום הבטיחות באש המספקת שירותי יעוץ, שיווק, התקנה ותחזוקה שוטפת עבור כל סוגי מערכות הכיבוי.

לייעוץ והצעת מחיר מערכת כיבוי אש מתזים רטובות,  חייגו עכשיו: 09-8618625

אהבתם?