מערכות כיבוי אש אוטומטיות

מערכות כיבוי אש אוטומטיות

שריפה עלולה לפרוץ בבניינים, בבתים או בבתי עסק, ללא התראה מוקדמת וללא הכנה. שריפה מתלקחת בשניות, ולרוב, ללא כוונה תחילה. מספיק שהשארנו סיגריה שלא כובתה לגמרי בפח האשפה, או תנור ללא השגחה. גם כאשר פועלים פעולת מנע, ומקפידים לכבות ולהשגיח, לא תמיד אפשר לדעת מתי תפרוץ שריפה.

שריפה יכולה להיגרם כתוצאה מקצר חשמלי, או ממקור בערה מבחוץ. לכן, חשוב להיות מוכנים למקרה של שריפה, ולהתקין מערכות כיבוי אש אוטומטיות שתדענה להתמודד בצרה מיידית, מהירת ויעילה ובאופן אוטומטי במקרה הצורך.

סוגי מערכות כיבוי אש אוטומטיות

מערכות כיבוי אש אוטומטיות מתחלקות לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון, והמקובל יותר, הינו מערכת מתזים, או ספרינקלרים . מערכת זו בנויה מרשת של צינורות מים ומתזים המותקנים באופן המעניק כיסוי לכל החלל הנדרש, בעת שריפה. לעיתים מתקינים מערכת כזו בבניינים, כך שהיא מספקת כיסוי לכל הבניין. הספרינקלרים עצמם הם למעשה חריר המוחזק סגור בתוך זכוכית. כאשר הזכוכית נחשפת לחום חריג, (למעלה מ 60 מעלות צלזיוס), היא מתנפצת, ופותחת את חריר המים המצוי בלחץ מים תמידי, ומתיז את המים בתוכו בצורת מניפה, כך שהמים מתפזרים בחדר. בדרך כלל מערכות כאלה גם מתריעות באופן אוטומטי כאשר לחץ המים יורד.

בנוסף למערכת מתזים יבשה, קיימת גם מערכת ספרינלקרים יבשה, הפועלת באופן דומה אך מתיזה חומר שונה (ולא מים). מערכת זו נפוצה בעיקר במקומות בהם קיים ציוד יקר (כגון חוות שרתים) והיא מעט שונה ומעט יקרה יותר ממערכת ספרינקלרים רטובה.

כמו כן, קיימות מערכות אוטומטיות לכיבוי אש המופעלות על גז, ומציפות את החדר בגז החונק את האש בזמן שריפה. מערכות אלה פועלות באמצעות ברז במיכל הגז המקבל פקודה להפעלתו ממערכת גילוי עשן. מערכת זו נפוצה בעיקר במקום בו קיים ציוד יקר והיא מותקנת לרוב בחדרי מחשבים, חדרי תקשורת, חדרי ארכיון וכיוצא באלה.

 

למערכות כיבוי אש בגז

 

מדוע להתקין מערכת כיבוי אש אוטומטית?

מערכת כיבוי אש אוטומטית היא היעילה ביותר בעת שריפה, והיא מבטיחה טיפול יעיל ומהיר בבעיה תוך סיכון מינימלי לחיי אדם ולציוד, כיוון שהיא בלתי תלויה בגורם אנושי.

התקנה מערכות כיבוי אש

כאשר מעוניינים להתקין מערכות כיבוי אש אוטומטיות, חשוב לבחור את המערכת המתאימה ביותר לחלל המיועד. לא כל מערכת, טובה ואיכותית ככל שתהיה, מתאימה לכל מקום ולכל מטרה. איש מקצועי יכול להמליץ לכם על המערכת הטובה ביותר עבורכם, שתתאים הן לצרכים שלכם והן לחלל עבורו היא מיועדת. כמו כן, אנשי מקצוע מנוסים, יתקינו עבורכם את המערכת בצורה הטובה ביותר. אצלנו בחברת פייר סייפטי תוכלו למצוא ולקבל שירות ברמה גבוהה, החל מייעוץ, דרך התקנת המערכת המתאימה לכם, ועד מתן אחריות וטיפול בכל נושא ובכל תקלה.

 

פנו אלינו בהקדם לקבלת הצעת מחיר משתלמת ולייעוץ מקצועי מצוות המומחים של חברת firesafety לפרטים חייגו :09-8618625

אהבתם?