מערכות מתזים רטובות

מערכות מתזים רטובות

מערכות מתזים (ספרינקלרים) הינן מערכות אוטומטיות לכיבוי אש באמצעות מים. גם בתחום המתזים ישנם סוגים שונים של מערכות , כאשר הסוג הנפוץ ביותר הינו מערכת מתזים רטובה. לחברת firesafety מגוון רחב של מערכות מתזים, רטובות ויבשות , וביניהם מערכות רטובות pre action, עם שיטת הזיהוי הכפול, למניעת פעולה מזיקה שלא לצורך במקרה של אזעקת שווא, המיועדת במיוחד באזורים של ציוד רגיש, כגון חדרי תקשורת וחדרי מחשבים.

לבחירת ספרינקלרים למערכות כיבוי אש לחצו

מהי מערכת מתזים רטובה?

מערכות המתזים מבוססות על הרעיון שמים בלחץ גבוה באופן קבוע בצנרת יובילו לכך שבכל מקרה בו נפתח שסתום המותקן בתוך המתז (ספרינקלר), המים יותזו החוצה במהירות ויסייעו בפעולה מהירה של כיבוי האש, על ידי "חניקתה" ומניעת הגעת חמצן מן האוויר המזין את האש אל מקור האש. הרעיון הוא , שגם ללא הפעלה ידנית , על ידי אדם המצוי במבנה או מוקד שליטה מרחוק, המערכת תופעל . כיום, השסתום הינו שסתום זכוכית הרגיש לחום ומתנפץ מעל טמפרטורה מסוימת ובכך מביא להפעלת המערכת באופן המתואר לעיל .

מערכת המתזים הרטובה הינה מערכת שבה לחץ המים הינו 100 Psi. כאמור, שסתום הזכוכית , שהינו למעשה בקבוקון מלא בנוזל , "חש את החום" על ידי כך שהנוזל שבתוכו מתפשט. מעל לטמפרטורה של 68 מעלות צלזיוס , הבקבוקון נשבר ופותח את המתז , המצוי בלחץ מים תמידי. מתחת למתז ישנה מניפה המפזרת את המים ברחבי החלל , על מנת לספק כיסוי רחב של מים לכיבוי השריפה. כל מתז מכסה שטח של בין שניים-עשר לשישה-עשר מטרים רבועים.

מערכת המתזים הרטובה מספקת שליטה מבוקרת בכמויות המים ובאזור הכיסוי. כמו כן , במערכות רבות ישנו גלאי זרימה אשר ישלח התראה (באמצעות זרם חשמלי) למערכות גילוי אש , אשר תפקידן בתורן, הוא לדאוג להזעקת כוחות הכיבוי וההצלה , הזעקת הבעלים , הזעקת מרכז בקרה של הבניין ועוד. כך , יוכל להתחיל הליך פינוי מהיר של הבניין או אף האזור כולו , על פי הצורך וסיוע ללכודים בתוך המבנה , במידה וישנם כאלו.

 

אנו מזמינים אתכם לפנות לחברת פייר סייפטי ונשמח לסייע לכם בבחירת ציוד למערכות כיבוי אש לייעוץ חייגו : 09-8618625

 

אהבתם?