שיקום נזקי אש לאחר שריפה

שיקום נזקי אש לאחר שריפה

מתקני גילוי וכיבוי השריפות נחשבים לכאלו המצילים חיים בזכות התרעה מקדימה ויכולות כיבוי יעילה ובזכות כך גם מאפשרים נזק מזערי ככל הניתן ברכוש, אם לא הותקנו בביתכם מתקנים לגילוי עשן וספרינקלרים אז במידה ותפרוץ אצלכם שריפה התוצאות עלולות להיות קטסטרופליות כאשר הסכנה לחייכם היא העניין המרכזי אותו אתם צריכים להשים לנגד עיניכם אך ללא ספק גם הנזק האפשרי לרכוש צריך להדאיג אתכם והנזק הצפוי משריפה שכזו עלול להיות עצום.

שיקום הבית לאחר שריפה

שיקום הבית והרהיטים לאחר שריפה הוא הליך שחברות רבות מציעות כשירות להצלת הרהיטים ומבנה הבית לאחר שהשריפה השאירה בו נזקים רבים, החברות האלו למעשה מבצעות בדיקה יסודית של הבית, מעריכות את הנזקים, עושות סלקציה לרהיטים וציוד שניתן להציל ולכזה שכבר אין סיכוי או לא משתלם מבחינת כמות ההשקעה להציל.

השירותים של חברות אלו בדרך כלל שם דגש על: שיקום נזקי פיח מהקיר ומרהיטים, תיקון נזקי חשמל ומים שנגרמו כתוצאה של האש, תיקון וחידוש של רהיטים שנפגעו חלקית כמו החלפת ריפודים, תיקון של שטיחים שנשרפו חלקית והחלפת מסגרות לתמונות שנפגעו חיצונית, מלבד זאת האש עצמה גורמת לעשן רב שיכול לפגוע בצורה עדינה יותר גם באזורים בבית אליהם לא הגיעה האש כלומר העשן עצמו יכול ליצור גם הוא פיח וריח שנדבק לרהיטים, לחפצים שונים וכמובן לריפודים או כל מוצר בד אחר וגם בזה מטפלות חברות אלו כאשר הן דואגות לבצע חיטוי יסודי וניקוי ייבש.

·         טיפול בפיח- האש והעשן יגרמו לאזורים רחבים בבית להיראות שחורים ומפויחים, את מראה זה יהיה קשה להעלים על ידי צביעה פשוטה של הקיר או הרהיט ובדרך כלל ידרשו טיפול מעמיק יותר של שיוף שכבה משמעותית מהקיר או הרהיט, חיטוי של האזור, שימוש בחומרים שונים ליצור שכבת מגן ורק אז לצבוע שוב.

·         טיפול בריח העשן- ריח העשן שעשוי להיות מחוזק בריחות נוספים וקשים של חומרים שונים שהתלקחו בבית כגון פלסטיק וכ"ו יהיה קשה להסרה מרהיטים, ריפודים וקירות הבית. בכדי להסיר את ריחות העשן יש לבצע במקרים מסוימים חיטוי עמוק, ניקוי ייבש ושימוש בחומרים נוספים.

·         טיפול בנזקי חשמל ומים- האש עלולה לגרום לבידוד הגומי של חוטי חשמל שנמצאים בקירות  להתמוסס, לנקודות חשמל מרכזיות בבית להישרף וכמו כן לצינורות גומי המובילים מים באזורים שונים בבית, במסגרת התיקון יש לחשוף ולגלות את כל אותן בעיות חשמל ומים בכדי למנוע סכנת חיים או נזילות שונות.

·         תיקון והחלפה של בדים- ספות, שטיחים, מיטות ווילונות שנפגעו באופן חלקי מהאש יהיה ניתן לתקן על ידי החלפת הבדים או תפירת תלאים שונים.

אהבתם?