רמת מיגון והגנה לדלתות אש למוסדות ומבני תעשייה

רמת מיגון והגנה לדלתות אש למוסדות ומבני תעשייה

השוק מציע לנו כיום מבחר של דלתות, המציעות מענה לצרכים שונים. אחד מסוגי הדלתות המוצעים כיום הן דלתות האש, המתאימות בעיקר למוסדות ולמבני תעשייה. דלתות אלו, וכפי שמעיד שמן, מספקות הגנה רבה מאד מפני שריפות, ובמיוחד במקומות בהם קיים סיכוי גבוה או חשש רב לשריפה של ממש. דלתות אש נדרשות לעמוד בסטנדרטיים מסוימים על מנת לספק את רמת המיגון הנדרשת והן כוללות תהליכים טכנולוגיים חדשניים המאפשרים זאת.

 

מהי דלת אש ומה היא מציעה

בעוד שדלתות הפנים ודלתות הכניסה לבית נועדו כדי ליצור הפרדה בין הפנים לחוץ ולהציע את רמת הפרטיות הנדרשת, דלתות אש הן פתרון מסוג אחר. דלתות אלו, המיוצרות כיום על ידי חברות המתמחות בכך, מתמקדות בפן הבטיחותי, ובעיקר במקרים של שריפה. דלתות אש עשויות מחומרים עמידים במיוחד, המתמודדים בהצלחה עם טמפרטורות גבוהות וגם אש. הן עשויות בדרך כלל מפלדה וממינרל מיוחד בשם וומיקוליט, המציע רמת בידוד רבה מאד. אחד היתרונות הבולטים של דלת זו, יתרון המתקבל תודות לאופן שבו היא עשויה, היא האפשרות ליהנות מצד אחד שהוא קר, ולמרות האש שבחוץ. בדרך זו ניתן לגעת בדלת ולהשתמש בה בעת הצורך ומבלי לסבול מכוויה.

דלתות אש, כדי שתקראנה כך, צריכות לעמוד בתקנים מחמירים ובסטנדרטים גבוהים. עליהן לכלול שני משטחים מיוחדים, העשויים ממתכת, וכן חלל מבודד. על הדלת להיפתח לכיוון יציאה מהירה כדי לאפשר בריחה מהמקום וכן לכלול ידית מיוחדת שבה ניתן להשתמש בעת הצורך. בדרך כלל עובי הפלדה שבדלת הינו 1.25 מ"מ, עובי הנדרש בהתאם לתקן הישראלי. את דלתות האש אפשר אמנם להתקין גם בבתים פרטיים, אולם בדרך כלל ימצאו אותן במקומות ציבוריים, במפעלים או בשטחים ציבוריים שונים, היכן שמתגודדים מספר רב של אנשים ונדרשת רמת בטיחות מרבית.

לקריאה אודות שיקום נזקי אש לאחר שריפה

פיתוחים רבים בדלת אחת

דלתות האש של היום משלבות, במסגרתן, פיתוחים חדשניים, המאפשרים להן להתמודד עם מקרי שריפה בצורה הטובה ביותר. אפשר למצוא כיום דגמים מובילים, הנחשבים למומלצים מאד, ומבוקשים בקרב מפעלים רבים וגם מוסדות שונים. דגמים אלה כוללים מנגנונים מיוחדים המאפשרים לפתוח את הדלת באמצעות מערכת זיהוי מיוחדת, המזהה את טביעת האצבעות, ובכך למנוע שימוש בה על ידי כאלה שאינם מורשים בכך. בנוסף, דלתות האש של היום משלבות במסגרתן גם חומרים עמידות מאד, כמו פלטת גבס וגם צמר סלעים, ההופכים את הדלת להרבה יותר עמידה ומתאימים במקרים של שריפה ממושכת מאד. דלתות האש של היום הן ללא ספק אחד הפיתוחים החדשניים והמובילים בתחום הדלתות בכלל, ובניגוד לעבר, הן מציעות מענה בטיחותי מושלם, ובעיקר גם מתקדם מאד.

למעבר למערכות כיבוי אש של Firesafety

לסיכום

דלתות האש של היום מונעות את התפשטות האש במקום בעת סגירתן, ובו זמנית מאפשרות לשוהים במקום לברוח מהר החוצה. אפשר למצוא אותן בטווח רחב של מחירים, המושפעים מטיב הדלת, איכותה וגם האלמנטים השונים הלוקחים בה חלק, וכן דגמים שניתן לשלב גם בבתים פרטיים ולא רק במקומות ציבוריים או במוסדות או מפעלים. בחברת רב בריח המובילה בתחום דלתות פלדה ניתן למצוא דלתות אש מבוקרות העומדות בתקן הישראלי (1212) ומיועדות לשימוש במוסדות, בניינים ציבורים ומבני תעשיה.

אהבתם?