ספרינקלרים במבנים

ספרינקלרים לכיבוי אש במבנים

מהם ספרינקלרים?

ספרינקלרים הינם מערכות של מתזי – מים אוטומטיים, אשר תפקידן לפעול בעת שריפה על ידי התזת מים, דבר אשר עשוי להגביל את ממדי השריפה ואף לכבותה ולאפשר הימלטות של אנשים מזירת השריפה כמו גם הקטנת הנזק למבנה ולרכוש. חברת firesafety מתכננת ומבצעת, כחלק מן ההיקף המלא של תוכניות למניעת נזקי אש במבנים, מערכות ספרינלקרים למבנים שונים על צרכיהם, אשר עומדות בתקנים הישראליים הרלוונטיים (1956- התקנה ו – 1928 - תחזוקה).

מערכת הספרינקלרים הינה מערכת של צינורות המותקנת בתוך קירות המבנה ו/או תקרתו ובכל עת יש בה לחץ גבוה של מים, כך שהיא יכולה להיכנס לפעולה באופן מיידי עם הזיהוי של אש אשר פרצה בתוך המבנה. ככל שהמערכת נכנסת לפעולה בזמן קצר יותר מתחילת התפשטותה של האש, כך ניתן למנוע את ההסלמה בהתפשטות האש ואת נזקיה הכבדים של שריפה אשר קשה יותר להשתלט עליה ככל שהיא מתגברת.

כיצד מזוהה אש על ידי מערכת ספרינקלרים?

המתזים , מהם פורצים המים , מכילים שסתומי זכוכית אשר בשל רגישותם לטמפטורה גבוהה מתנפצים כאשר ישנו מקור חום כגון להבה גלויה, במקרה של שריפה. כאשר השסתום מתנפץ, המים פורצים מן המתז בשל הלחץ האדיר בצנרת ומכבים את האש בקרבתו במהירות האפשרית.

היכן מותקנים ספרינקלרים?

ניתן להתקין ספרינקלרים בחדרים, חדרי מדרגות, מסדרונות ועוד - אם בבתים פרטיים , דירות , מבנים משותפים, מפעלים, משרדים ועוד.

מיתוסים הקשורים בספרינקלרים- מתנפצים

מערכות הספרינקלרים עברו גלגולים רבים ופיתוחים רבים במהלך השינויים, יד ביד עם התפתחותן של טכנולוגיות רבות, כמערכות לאיתור וכיבוי אש אחרות. כיום, מערכות רבות ובהן המערכות המשווקות על ידי חברת firesafety' מופעלות באופן סלקטיבי, כלומר – מתזים שאינם מגיבים יחד אלא מקומית באזור הלהבה הגלויה, כאשר רק מטווח טמפרטורה מסוים מפעיל מתז מסוים בקרבת אותו מקור החום. בכך, נחסכים נזקי מים שהיו עלולים להיגרם במידה ופרץ מים אדיר היה שוטף את המבנה. כמו כן, אין בנוכחותו של העשן בלבד (לדוגמא, עשן סיגריה) בכדי להפעיל את מערכת הספרינקלרים.

לבחירה מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש לחצו

לקבלת ייעוץ,איפיון ותכנון מערכות כיבוי אש התקשרו : 09-8618625

אהבתם?