סוגי מערכות כיבוי אש

מערכות כיבוי אש לכל מטרה

 

מהן מערכות כיבוי אש?

מערכות כיבוי אש הן מערכות אשר תוכננו לסייע במלאכת כיבוי אש הפורצת בתנאים שונים. מערכות כיבוי אש משתנות בהתאם לסוג האש ומקורה וכן לסוג המבנה או השטח בו מותקנת מערכת כיבוי האש.

למשל- דין מערכת כיבוי אש במבני תעשייה בהם נוכחים חומרים כימיים מסוכנים ודליקים או נפיצים, אינו כדין מערכת כיבוי אש בדירה פרטית שבה ציוד אלקטרוני יקר ערך, למשל ואינו כדין שריפה באזור של קווי מתח גבוה.

לכל שטח או מבנה ישנם צרכים שונים בתחום כיבוי האש, הנובעים מסוגי סכנות שונות במקרה של אש גלויה, חום רב או נוכחות של מים או כל חומר אחר אשר עשוי לסייע בכיבוי האש ועוד.

חברת firesafety אמונה, בין היתר, על מציאת הפתרון האופטימאלי לכל סוג של מבנה, על מנת למזער נזקי אש בכל דרך אפשרית ולסייע בהצלת חיי אדם.

כדאי לדעת כי החל מ- 2012, הוראת מפקד הכבאות הראשי הינה כי כל בית ודירה חדשים יחוייבו בהתקנת גלאי עשן ובהצבת מטפה אבקה של 3 ק"ג לפחות.

 

ישנם סוגים רבים של מערכות כיבוי אש. הנפוצות שבהן:

מערכות כיבוי אש באבקה – נחלקות לאוטומטיות (מערכות מורכבות ומתוחכמות המותאמות באופן ספציפי לצורכי המזמין) ולידניות (מטפי כיבוי אש ידניים פשוטים המצויים בכל מבנה כיום כמעט). כיבוי אש באמצעות אבקה המכילה חומר מעכב בעירה (לרוב מדובר באבקת כיבוי רב שימושית, לסוגים שונים של שימוש) והוא נפוץ במיוחד בשטחים בנויים. האבקה "חונקת" את האש- משמע, יוצרת הפרדה בין האוויר, המכיל חמצן החיוני לבעירה, לאש עצמה. האש נכבית ובהיעדר חמצן לא תידלק שוב.

מערכות כיבוי אש בגז - לרוב, שימוש בגז לצורך כיבוי אש נעשה במקומות בהם יש ציוד אלקטרוני רגיש ויקר ערך או ניירת, הרגישים לאבקות ולמים, לדוגמא- ארונות חשמל, חדרי שרתים, חדרי תקשורת, ארכיונים ועוד. המערכת תציף את החלל בגז בזמן שריפה, הגז "יחנוק" את האש. בדרך כלל, מערכת גילוי אש תפעיל את המערכת על ידי פתיחת ברז או הפעלת נפץ במיכל גז.

למידע אודות תכנון מערכות כיבוי אש לחצו

לפרטים נוספים על מערכות כיבוי אש או קבלת הצעת מחיר חייגו 09-8618625

 

אהבתם?