בחירת מערכת לכיבוי אש

בחירת מערכת לכיבוי אש

מערכות כיבוי אש

הדבר הראשון שיש לעשות כאשר עומדים בפני בחירת מערכת כיבוי אש היא הגדרת הצורך המדוייק  שלנו בכל הנוגע להגנה על בטיחות האנשים והציוד בזמן שריפה. כמובן שבראש סדר העדיפויות עומדת השמירה על חיי אדם. יחד עם זאת, ביחוד כאשר מדובר בבתי עסק ישנם שיקולים אחרים בעלי חשיבות רבה כמו שמירה על מיכון או ציוד יקר, הגנה על מחשבים או שרתים המאחסנים מידע יקר וכו'.

שלב ראשון: ניתוח השטח

ישנה חשיבות עצומה להבנת השטח והסביבה הפיסית שבה עתידה להיות מותקנת מערכת כיבוי האש. מתווה השטח משפיע באופן ישיר על רמת היעילות של מערכת כיבוי האש. על כן חשוב לבצע ניתוח מעמיק של השטח, הסכנות האפשריות ודרכי הטיפול היעילות ביותר.

על מנת לוודא כי המבנה שאותו אנו רוצים למגן, בין אם מדובר בבית ובין אם מדובר בבית עסק, חשוב ובהחלט מומלץ להעזר בשירותיה של חברה מקצועית.

רק חברה בעלת ניסיון בתחום והבנה עמוקה שלו תוכל להעניק לך ולכל הציוד היקר שעליו אתה מעונייו להגן את ההגנה האופטימלית ואת המענה המהיר והיעיל יותר בשעת אמת.

 

שלב שני: בניית תוכנית להקמת מערכת כיבוי אש

לאחר שניתחנו את המבנה באופן מקיף, מגיע השלב שבו נבנית תוכנית כוללת ומפורטת עבור מערכת כיבוי האש על כל הפרטים והמרכיבים שהיא כוללת. ישנה חשיבות רבה להתייחסות ספציפית לכל חלל או מתחם באופן ספציפי.

כך למשל במידה שמדובר בחדר מחשבים למשל או כל חדר אחר שיש בו ציוד חשמלי רב, אין זה בטיחותי להציב מערכת ספרינקלרים. המים הניתזים מהספרינקלרים יהרסו ככל הנראה את המחשבים וחמור מכך, המפגש בין מים וחשמל, כידוע, הוא מסוכן במיוחד.

התוכנית להקמת מערכות כיבוי אש כוללת בתוכה התייחסות לגילוי והתראה וכן לכיבוי האש בפועל. בין המרכיבים המשתייכים לקטגוריית הגילוי והתראה, אפשר למצוא את גלאי החום או גלאי העשן אשר נועדו לגלות את העשן ומיד להתריע באמצעות צפצוף חזק אשר נוצר מהגלאי עצמו או מצופר אזעקה המחובר אל הגלאי.

בין המרכיבים אשר משתייכים לקטגוריית הכיבוי קיימים הספרינקלרים, מערכות כיבוי באמצעות גז או קצף, מגופים לכיבוי אש ועוד.

 

למידע אודות תכנון מערכות כיבוי אש לחצו

 

כיצד מנוהלת ומנוטרת מערכת לכיבוי אש?

מערכת כיבוי האש כולה, מורכבת ככל שתהיה מנוהלת ומנוטרת באמצעות מערכת שליטה ובקרה ייעודית, המוכרת בשמה המקצועי כ'רכזת'. בנוסף ישנם לוחות משנה המאפשרים לצפות במצב המערכת באופן שוטף, השתקתם של הצופרים וכו'.

 

לא משחקים באש!

כאשר מדובר במערכות כיבוי אש אשר אמורות להוות מענה יעיל ומהיר במקרה של שריפה, אין מקום להתפשר על פחות מהטוב ביותר. אנו בחברת FIRE SAFETY  מתמחים במתן ייעוץ מקצועי, תכנון, התקנה וטיפול שוטף במערכות כיבוי אש.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כבר עכשיו ולהבטיח שמערכת כיבוי האש שלכם תעמוד לצידכם, בצורה הטובה ביותר, ברגע שבו תצטרכו אותה באמת!

 

לפרטים נוספים או קבלת הצעת מחיר על מערכות כיבוי אש חייגו 09-8618625 

 

אהבתם?