חשיבות אמצעי בטיחות בבית

האח הגדול צופה בך, או שלא...

לפני מספר שבועות פרצו אלמונים למשרד הפקות ברחובות, במשרד לא היו מותקנות מצלמות אבטחה ולמשטרה לא היה קצה חוט לאתר את השודדים. לאחר התלבטויות חשף עובד החברה את העובדה שהוא זה שפרץ למשרד, ושעשה זאת כפעולת נקם על התנכלות לכאורה של מנהלו כלפיו.

הנזקים שנגרמו לבית העסק בעקבות המקרה נאמדו באלפי שקלים בודדים בלבד, אך הנזק האמיתי הוא עוגמת הנפש וחוסר האונים של הבעלים אל מול הפורץ האלמוני. אירוע זה הותיר צלקת קבועה והעלה חששות כבדים לגבי הבטיחות העסק.

הפעם היה זה עובד ממורמר שלא גרם לנזק רב, אך בעלי משרד ההפקות הבינו כי הם חשופים לפריצות נוספות וכי עליהם לרשת את המשרד במצלמות אבטחה, בתקווה שבפעם הבאה, אם תהייה יהיו הם הראשונים להבחין ותהייה ידם על העליונה.

יתרונות מצלמות דמה

אם במשרד היו מותקנות מצלמות אבטחה הפריצה אולי לא הייתה מתרחשת כיוון שמצלמות אלה יוצרות הרתעה וגורמות לפושעים ולוונדליסטים לחשוב פעמיים לפני פגיעה בבית העסק.

את אותה הרתעה ניתן להשיג גם באמצעות מצלמות דמה שבעין בלתי מזויינת נראות ומתנהגות כמצלמות אבטחה אמתיות. מצלמות דמה איכותיות מצוידות באורות לד אדומים מהבהבים וחיישני תנועה אשר הגורמים למצלמה לזוז בהתאם לתנועות האנשים באזור ליצירת מראה מציאותי.

חיסכון בעלויות

רכישה והתקנה של מצלמת דמה לעומת מצלמת אבטחה אמיתית תוביל לחיסכון של אלפי שקלים. מחירה של מצלמת דמה מסתכם בכמה עשרות שקלים לעומת מצלמת אבטחה אמית שמחירה ההתחלתי הוא מאות שקלים ומעלה.

התקנה

את ההתקנה של מצלמות הדמה תוכלו לבצע בעצמכם בצורה פשוטה ומהירה בכל מקום שתבחרו ללא איש מקצוע, שכן ההתקנה אינה דורשת חיבורים וציוד נוסף כגון מחשב או כונן חיצוני. מכיוון שמצלמות אלו משמשות להתרעה תוכלו לתלות אותן בתוך בית העסק ומחוצה לו ללא חשש מבלאי וללא צורך באחזקה שוטפת.

באם תבחרו להתקין בבית העסק מצלמת דמה, דעו שבשונה מהתקנת מצלמות אבטחה רגילות, אינכם מחויבים ליידע את עובדיכם על הימצאותה שכן החוק בנושא איננו חל על מצלמות שאינן מקליטות בעקבות העובדה שאינן יוצרות מאגרי מידע.

התקנת מצלמות אבטחה אמיתיות יש לבצע בהתאם להוראות החוק, לתלות שלט בכניסה לבניין המיידע את הבאים על קיומן של המצלמות, ליידע את הנוכחים כי הם עובדים בסביבה מצולמת וישנן הגבלות לגבי המקום המותר להתקנת המצלמה.

אין זה משנה אם מדובר בחברה גדולה או קטנה, בכדי להבטיח את שלום העובדים ואת תקינות תכולת העסק יש צורך במצלמת אבטחה אמיתית אשר תקנה לכם ולעובדיכם תחושה של ביטחון, תשמש כאמצעי מעקב אחר פורצים וגורמים מסכנים אחרים.

 

קרדיט כתיבה: צליל סוניס

 

אהבתם?