בטיחות אש - 3 דברים שאתם חייבים לדעת

בטיחות אש היא מונח קצר בעל משמעות גדולה במיוחד. למעשה מדובר בהגדרה כוללת אשר מאגדת בתוכה מכלול רחב של מאפיינים חשובים אשר ברגע שבו פורצת שריפה יכולים להיות אלו שיצילו את רכושכם וחשוב מכך – את חייכם.

התאמה של ציוד הכיבוי והמערכות הנדרשות

המרכיב הראשון של "בטיחות אש" הוא התאמה והתקנה של מערכות הכיבוי וציוד הבטיחות הנדרש. באופן טבעי לכל מקום ולכל סוג, גודל ויעוד של מבנה מסויים ישנן הנחיות שונות. ישנם מקומות שבהם מספיקה הצבת מטפי כיבוי ומנגד ישנם מקומות שבהם הדרישה היא בשביל מערכת כיבוי אש אוטומטית ומורכבת. על מנת לבתע את ההתאמה המדוייקת בין האתר לבין מערכת הכיבוי שלה הוא נדרש, תעשו בחוכמה אילו תתיעצו עם מומחה בטיחות אש.

תחזוקת מערכות

תוקף מטפי הכיבוי שברשותכם וכן פעילותה התקינה של מערכת הכיבוי שלכם חייבים להבדק, אחת לתקופה, על ידי גורם מוסמך ומקצועי בכל הקשור לבטיחות אש. הרי ודאי לא הייתם רוצים לגלות כי דווקא ברגע שבו פרצה שריפה, המפוחים, הספרינקלרים, ברזי הדחיסה או מערכת הגילוי המוקדם אינם תקינים.

מערכת כיבוי אש יעילה ותקינה יכולה להיות מה שעושה את ההבדל בין אסון לביו אירוע מקומי וקטן שטופל באופן אופטימלי. בדיקשו ה תקופתית של ציוד הבטיחות באש שברשותכם חייבת להעשות כל פרק זמן קבוע אך ורק על ידי אדם מוסמך. עשו לעצמכם טובה אמיתית, ואל 'תחפפו'. דאגו לכך כי מערכת הכיבוי שלכם תקינה וערוכה לעמוד לרשותכם ברגע האמת.

תרגול הדיירים צוות העובדים

הדרכת בטיחות אש ותרגול של הדיירים(במקרה שמדובר בבניין מגורים) או של צוות העובדים (במקרה של מפעל או מבנה מסחרי) יכולים לחסוך זמן רב בפינוי המבנה בעת שריפה ולמנוע אנדרלמוסיה ולחץ מיותרים אשר יפגעו ביעילותו של התהליך.

רצוי מאוד לבצע תרגול של פינוי האנשים מהמבנה בעת שריפה לפחות אחת לשנה. זה אולי יראה כמו 'טרטור' אך אפילו ביצוע של הדמיית פינוי האנשים מהמבנה פעם אחת בשנה יכול לסיע באופן ניכר לפינוי מהיר ולשמור על  בריאותם ואף על חייהם של צוות העובדים או הדיירים בבניין

אהבתם?